20/02/2018
dodany przez Admin Admin

Najnowsze inwestycje spółki Dekada są kontynuacją strategii, którą spółka realizuje od rozpoczęcia działalności na polskim rynku nieruchomości w 2011 roku. W ciągu 7 lat otwartych zostało 11 obiektów pod wspólną marką Dekada, a spółka efektywnie buduje pozycję lidera budowy centrów handlowych typu convenience i rozwija portfolio obiektów. W planach Dekady na 2018 rok jest budowa 3 nowoczesnych obiektów handlowych w Nysie, Koninie i Mińsku Mazowieckim.

Budowa wpisanej w historyczny charakter okolicy, dwupoziomowej śródmiejskiej galerii handlowej Dekada w Nysie ruszy już w I połowie tego roku, a jej otwarcie planowane jest w 2019 roku. W obiekcie o powierzchni najmu 19 tys. mkw., zlokalizowanych zostanie ok. 80 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie, a także strefa rozrywki z 4-salowym multiplexem kinowym.

Wielobryłowa nowoczesna konstrukcja budynku galerii połączona zostanie z historycznym ogrodzeniem XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej. Powstanie także szklany pasaż z zachowaną przedwojenną kostką granitową, a nowoczesne rozwiązania architektoniczne z zastosowaniem stali patynowanej i „zielonych ścian” dodadzą obiektowi awangardowego charakteru.

Nowo powstające obiekty w Koninie i Mińsku Mazowieckim połączą funkcje komunikacyjne i handlowe. Układ funkcjonalny obiektu strip mall zintegrowany zostanie z powstającymi w ramach inwestycji dworcami kolejowymi i autobusowymi. Mińska Dekada zlokalizowana zostanie w ścisłym centrum miasta, a nowe dworce obsłużą rocznie ok. 2 mln pasażerów. Z kolei dworce PKP i PKS powstające w centrum Konina mają obsłużyć ponad 1 mln pasażerów. Oba projekty będą realizowane we współpracy z PKP SA i jej spółką zależną XCity Investment.

Inwestycje komercyjne zintegrowane z dworcami zapewniają wysoki footfall i współczynnik konwersji, a tym samym wyższe wyniki sprzedaży najemcom. Wytrwale realizowana idea promocji nowoczesnego handlu w centrach miast, wysokiej jakości powierzchnia handlowa i funkcjonalność obiektów umacniają pozycję Dekady i procentują rosnącym zainteresowaniem najemców. Nowe obiekty są już dziś skomercjalizowane na poziomie 60-80 proc. a do grona najemców dołączają kolejne znane i mocne marki. Tylko w pierwszej połowie stycznia 2018 roku spółka podpisała umowy najmu na ponad 2100 mkw. GLA, min. z liderem rynku księgarskiego, siecią Empik, która pojawi się w 3 nowopowstających obiektach oraz rozbudowywanej Dekadzie w Ciechanowie, siecią RTV Euro AGD z salonem o pow. 660 mkw. w Dekadzie Nysa czy Deichmann z lokalem o powierzchni ponad 400 mkw. w Mińsku Mazowieckim. To kolejne umowy na duży metraż w najnowszych inwestycjach spółki, lokale o powierzchni 200 mkw. -1 tys. mkw. zajmą w nich m.in. sieci CCC, Martes Sport, 4F i Rossmann.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Ciechanowie, Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Za proces komercjalizacji obiektów Dekada odpowiada BOIG Property Consulting.