26/07/2017
dodany przez Admin Admin

Postępuje komercjalizacja krakowskiego centrum handlowego Atut Grażyny. Do grona najemców dołączyła marka KiK, której salon będzie liczył 600 mkw. KG Group, deweloper inwestycji, planuje otwarcie obiektu w II połowie 2017 roku.

– Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów. Przejawia się to zarówno w asortymencie sklepów KiK prezentującym modne, wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach, jak i w każdym naszym działaniu – mówi Mariusz Kulik, Dyrektor Generalny sieci sklepów KiK.

KiK jest jedną z wiodących sieci detalicznych oferujących odzież i artykuły do domu na rynku europejskim, gdzie działa od ponad 20 lat. Sukcesywnie się rozrasta, rozwijając działalność w krajach tj. m.in. Polska Niemcy, Austria, Holandia, Czechy, Chorwacja, na Słowacja, Słowenia, Węgry.

– Obraliśmy jasny kierunek rozwoju i konsekwentnie podążamy tą ścieżką. Mamy już blisko 170 sklepów w całej Polsce i ponad 3,4 tys. na terenie Europy, a już wkrótce do tego grona dołączy pierwszy sklep KiK w Krakowie. Biorąc pod uwagę potencjał dotarcia do szerokiego grona konsumentów, jaki prezentuje Centrum Handlowe Atut przy ulicy Grażyny, podjęliśmy decyzję o lokalizacji naszego sklepu właśnie tutaj. Nie bez znaczenia jest też fakt, że centrum sprostało wymaganiom dotyczącym powierzchni handlowej i miejsc parkingowych, dzięki czemu nasi klienci będą mieli możliwość dokonania zakupów w maksymalnie komfortowych warunkach. Jestem przekonany, że CH Atut przy ulicy Grażyny to dobry wybór, a pierwszy, długo wyczekiwany przez krakowian sklep KiK zaskarbi sobie ich sympatię – dodaje M. Kulik.

– Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie powierzchnią handlową w centrum Atut Grażyny. Lokalizację obiektu doceniają znane brandy, czego potwierdzeniem jest podpisanie umowy najmu z popularną marką salonów odzieżowych – KiK, co niezmiernie nas cieszy. Jesteśmy w trakcie negocjacji z innymi, wiodącymi sieciami handlowymi – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group.

KiK zasilił grono najemców, w którym znajdują się już m.in. marki tj. Rossmann – jedna z najpopularniejszych w Europie sieci drogeryjnych, Pepco – znana sieć dyskontów odzieżowych, apteka ZIKO z bogatą ofertą leków oraz kosmetyków, a także Buczek – ceniona przez klientów krakowska piekarnia i cukiernia. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma BOIG Property Consulting.

Nowo powstające, krakowskie centrum handlowe Atut przy ul. Grażyny to dwupoziomowy obiekt typu convenience przeznaczony do szybkich i wygodnych zakupów. Na powierzchni 3,5 tys. mkw. GLA znajdzie się 11 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych. W podziemiach budynku miejsce parkingowe przeznaczone będzie dla około 50 samochodów. Niekwestionowaną zaletą obiektu będzie jego lokalizacja w dzielnicy Prądnik Biały, przy jednym z największych krakowskich targów, Placu Imbramowskim. Dzięki temu tereny przylegające do centrum Atut od lat jednoznacznie kojarzą się z handlem, a sam plac generuje bardzo duży ruch o zasięgu ponadlokalnym. Inwestorem obiektu jest firma KG Group, która zaplanowała jego otwarcie na II połowę 2017 roku.

Pięć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i Pruszkowie. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Grażyny, Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany, oraz Suchej Beskidzkiej. Zaletą wszystkich obiektów jest lokalizacja – centra handlowe Atut powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców.