31/07/2017
dodany przez Admin Admin

Silesia Outlet, największe centrum wyprzedażowe powstające na Górnym Śląsku buduje silną ofertę handlową. Sektor modowy prezentowany przez najpopularniejsze marki modowe uzupełni jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek z działu wyposażenia wnętrz – Dajar Home&Garden. Inwestorem centrum jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG, a za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

– Górny Śląsk to dla naszej sieci bardzo ważne miejsce na mapie Polski, widzimy ogromny potencjał sprzedażowy w tym zamieszkałym przez ponad 6 mln ludzi regionie – mówi Anna Kudzia, dyrektor sieci detalicznej Dajar Home&Garden. – Ślązacy są zamożni, mają dobry gust, a dodatkowo lubią spędzać czas z bliskimi we własnych domach. Dlatego jestem przekonana, że nasza szeroka oferta wyposażenia wnętrz spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców całego regionu, tym bardziej, że w Outlet Silesia dostępna będzie zawsze w wyjątkowych, wyprzedażowych cenach – dodaje Anna Kudzia, dyrektor sieci detalicznej Dajar Home&Garden.

Na wyposażenie wnętrz Polacy wydali w zeszłym roku 14,2 mld zł, w tym 2 mld zł na tekstylia domowe, czyli m.in. pościel i firany — podaje PMR. Z roku na rok te wydatki rosną.

Silesia Outlet w ubiegłym miesiącu otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę; pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w sierpniu, a otwarcie centrum zaplanowano na rok 2018. Obecnie poziom komercjalizacji to 50 proc. i stale rośnie.

Swoje salony w Outlet Silesia otworzą m.in.: Vistula i Wólczanka, Kubenz, Bruno Zinger, Lavard, Lancerto, Lee Cooper, Lee Wrangler, Gee One, Bagatelle, Martes Sport, Puma, Reebok, Adidas i New Balance, Guess, Kazar, Umbro i Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Venezia i Unisono oraz restauracja Olimp i Mia Pizza. Dużą zaletą inwestycji jest doskonała lokalizacja w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). W bezpośredniej strefie zasięgu zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty retail parku, Auchan i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób.

Na powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych.

6B47 POLAND to firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) od blisko 14 lat świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.