18/02/2020
dodany przez Admin Admin

Centrum rozrywkowo-handlowe Tkalnia w Pabianicach otrzymało jednego dnia - 6 lutego - dwie prestiżowe nagrody w dwóch różnych konkursach. Widać więc, że nowa inwestycja mocno zaznaczyła swoją obecność w świadomości ekspertów rynku nieruchomości komercyjnych.

Pabianicką Tkalnia w obu konkursach rywalizowała z projektami z całej Polski. W pierwszym z nich, Property Design Awards 2020, zbierał głosy jury, ekspertów z branży nieruchomości oraz głosy internautów. Tu niewątpliwie miało znaczenie zaangażowanie mieszkańców Pabianic i okolic, którzy czynnie wsparli Tkalnię w plebiscycie. Nieruchomość zdobyła nagrodę w kategorii Bryła.

W drugim konkursie, CEE Retail Awards 2020, rywalizowały najważniejsze w Polsce projekty 2019 roku. O wynikach decydowało wyłącznie międzynarodowe grono specjalistów z branży. Jest to więc nagroda przyznawana od profesjonalistów. Nagroda została przyznana w kategorii Projekt roku: mały obiekt handlowy.

Dawna fabryka włókiennicza Krusche-Ender przy ulicy Grobelnej 8 stała się kanwą dla utworzenia współczesnego centrum rozrywkowo-handlowego. Zrewitalizowana pofabryczny obiekt doskonale wpisuje się w przemysłową historię Pabianic i jest architektonicznym pomostem między tym, co w mieście dawne z tym, co współczesne i nowoczesne. Obecnie Tkalnia to ponad 40 sklepów, kino Helios i ponad 230 miejsc parkingowych.

Pomysł na architekturę Tkalni przedstawiły i zrealizowały pracownie architektoniczne Wojtyś Wójtowicz Architekci wraz z MAAI Marek Arciszewski. Projekt nadal się rozwija i już wkrótce zostaną otwarte kolejne lokale gastronomiczne i kolejne sklepy. Powstają także kolejne lokale usługowe zlokalizowane w nowoczesnych, przeszklonych kontenerach handlowych.

Inwestorem Tkalni jest łódzka spółka A&A znana w Łodzi i regionie z wielu inwestycji w nieruchomościach, operująca łącznie blisko 250 tys. mkw powierzchni handlowej, magazynowej, produkcyjnej i biurowej. Spółka zarządza 18 obiektami w Łodzi i okolicach.

Za koncepcję oraz komercjalizację Centrum odpowiadał BOIG.