26/04/2017
dodany przez Admin Admin

Umbro – marka, która dostarcza obuwie i stroje piłkarskie dla wielu znaczących klubów piłkarskich i reprezentacji narodowych na świecie, otworzy swój salon o powierzchni ponad 200 mkw. w Silesia Outlet.

Ten planowany w Gliwicach największy obiekt wyprzedażowy na Górnym Śląsku realizuje firma 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG, a komercjalizuje BOIG Property Consulting.

Obiekt stanie się nowoczesną przestrzenią handlową z ponad 120 sklepami znanych firm, których oferta dostępna będzie zawsze przynajmniej o 30 proc. taniej niż w regularnej sprzedaży. Obecnie trwa intensywna komercjalizacja centrum, a swoją obecność potwierdziło już wiele znanych marek m.in.: Vistula i Wólczanka, Kubenz, Bruno Zinger, Lavard, Lee Cooper, Lee Wrangler, Gee One, Puma, Reebok, Adidas i New Balance, Guess, i Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone oraz restauracja Olimp. Ostatnio, grono najemców wzbogaciła jedna z najbardziej prestiżowych marek sportowych na świecie – Umbro.

– Umbro to lider rynku mody sportowej znany z wysokiej jakości ubrań sportowych przeznaczonych dla klubów i drużyn piłkarskich, lubiany także przez klientów masowych. – mówi Tomasz Rydlewski, wiceprezes BOIG. – Komfortowa, praktyczna i stylowa odzież oraz buty noszone przez znanych piłkarzy reprezentacji Anglii z całą pewnością znajdą swoich zwolenników także wśród klientów Silesia Outlet.

Umbro to marka założona w 1924 w Anglii przez dwóch braci H. i W. Humphreys. Obserwując coraz większe w tym czasie zainteresowanie piłką nożną postanowili wykorzystać ten moment i zaprojektować innowacyjną odzież sportową. Firma szybko zdobyła ogromną popularność, a jej ubrania stały się oficjalnie zakładane przez główne drużyny piłkarskie. Od 1954 roku aż do dziś Umbro jest oficjalną marką drużyny narodowej Anglii.

Silesia Outlet zostanie zlokalizowana na terenie gliwickiego retail parku, obok supermarketu Auchan i sklepu budowlano-dekoracyjnego Leroy Merlin. Obiekt dysponował będzie parkingiem dla 950 pojazdów. Duża zaletą inwestycji jest doskonała lokalizacja w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). Codziennie trasę tę pokonuje 50 tys. pojazdów. W bezpośredniej strefie zasięgu zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty Auchan i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób. Otwarcie Silesia Outlet zaplanowano na rok 2018.

Inwestorem jest 6B47 Poland, a za komercjalizację obiektu odpowiada The Blue Ocean Investment Group (BOIG).