SCF Fall 2024

17/04/2024
dodany przez Karolina Kauwezak

Po udanej jesiennej edycji Shopping Center Forum w 2023 roku, firma BOIG zaprasza do spotkania w kolejnej edycji odbywającej się w dniach 25-26 września 2024 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Do zobaczenia przy stoisku 330!

Otwarcie Parku Handlowego Atut Myszków

01/02/2024
dodany przez Karolina Kauwezak

Otwarcie nowego Parku Handlowego Atut w Myszkowie miało miejsce we wtorek 5 grudnia 2023 roku. Wśród kilkunastu nowo otwartych sklepów znalazły się między innymi lokale Pepco, Rossmann, Deichmann oraz marki LPP. Dużym zainteresowaniem cieszył się pierwszy w Myszkowie salon Empik. W wolnostojących budynkach parku handlowego znajdują się operator spożywczy Lidl oraz restauracja McDonald’s.

I etap budowy Parku Handlowego Atut Myszków liczy obecnie ponad 8 tys. m.kw. powierzchni najmu. Dogodne położenie w południowo-zachodniej części miasta przy zejściu dróg wojewódzkich 793 i 791 zapewnia łatwy dojazd dla mieszkańców Myszkowa i okolic. Wejścia do głównej części Parku położone są wzdłuż parkingu, liczącego ok. 500 miejsc postojowych. 

W II etapie planowana jest rozbudowa uwzględniająca operatora DIY i nie tylko. 

Inwestorem obiektu jest spółka Atut Myszków sp. z o.o. Za koncepcję komercyjną oraz wynajem powierzchni w obiekcie odpowiada The Blue Ocean Investment Group Sp. z o.o. 

Otwarcie Centrum Dekada w Koninie

08/01/2024
dodany przez Karolina Kauwezak

Od 27 października 2023 roku mieszkańcy Konina mogą cieszyć się nowo otwartym zintegrowanym centrum komunikacyjno-handlowym. Obiekt stworzony we współpracy z PKP łączy nowy, wyremontowany dworzec kolejowy oraz jednopoziomowe centrum handlowe Dekada. W skład najemców wchodzą takie marki jak TEDi, Empik, Dealz, Pepco, Rossmann, Hebe, oraz RTV Euro AGD. Głównym operatorem spożywczym jest Biedronka, a 2024 roku otworzyła się także lokalny lokal gastronomiczny pod szyldem Multi-Kulti.

 

Dekada w Koninie dysponuje powierzchnią handlową o wielkości ponad 5.500 m.kw. oraz parkingiem składającym się z 340 miejsc parkingowych. W pobliżu funkcjonuje również dworzec autobusowy PKS oraz przystanki komunikacji miejskiej. Budynek znajduje się na ulicy Kolejowej, w samym centrum miasta, przyciągając uwagę okolicznych mieszkańców oraz przyjezdnych, o czym świadczy liczna frekwencja klientów zarówno podczas uroczystego otwarcia jak i w trakcie późniejszego operowania.

 

W ślad za sukcesem otwarcia Dekady w Koninie planowana jest rozbudowę obiektu.

 

Za realizację projektu Dekada Konin odpowiadają spółki Dekada SA oraz Xcity Investment Sp. z o.o. (należąca do Grupy PKP). Za koncepcję komercyjną oraz wynajem powierzchni w obiekcie odpowiada BOIG Consulting Sp. z o.o.

Rozpoczęcie budowy Atut Myszków

27/03/2023
dodany przez Karolina Kauwezak

Ruszyła budowa Atut Myszków przy ul. Kazimierza Pułaskiego w województwie Śląskim. Nowoczesny obiekt handlowo-usługowy obejmie teren o powierzchni 6,4 ha i zapewni 550 miejsc parkingowych dla klientów.  

Oferta centrum będzie kompleksowa. W ramach inwestycji, oprócz obiektu handlowego powstanie także Lidl, restauracja McDonald’s, stacja paliw oraz obiekt DIY o powierzchni ok. 3 tys. Jestem przekonany, że Atut Myszków zaspokoi potrzeby zakupowe mieszkańców Myszkowa i okolic. – Wojciech Cieślak, Prezes BOIG.

Lokalizacja w centrum miasta przy obwodnicy zapewni sprawny dojazd z całego powiatu myszkowskiego i okolic.

Otwarcie obiektu planowane jest na listopad 2023 roku.

Inwestorem obiektu jest spółka Atut Myszków sp. z o.o., za jego komercjalizację odpowiada Boig Property Consulting.

SCF fall 2022

23/09/2022
dodany przez Karolina Kauwezak

Za nami kolejna edycja Shopping Center Forum 2022. Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko. Targi były dla nas wspaniałą okazją do zaprezentowania Państwu naszej oferty oraz zapoznania się z Państwa potrzebami. Wierzymy, że kontakty nawiązane podczas spotkań z Państwem zaprocentują owocną współpracą. 

Another edition of Shopping Center Forum 2022 is behind us, and we would like to thank all the visitors to our stand. The fair was a great opportunity for us to present you with our offer and learn about your needs. We believe that the contacts established during the meetings with you will pay off with fruitful cooperation.


McDonald’s z pozwoleniem na budowę na terenie Retail Parku ATUT Myszków

31/05/2022
dodany przez Karolina Kauwezak

Na terenie Retail Park Atut Myszków, którego budowa rozpocznie się w II kwartale tego roku, powstanie restauracja McDonald’s. Znana sieć uzyskała pozwolenie na budowę. Obiekt handlowy przywita pierwszych klientów w 2023 roku.

Atut Myszków to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście, które będzie miejscem szybkich i wygodnych codziennych zakupów. Na powierzchni 11 tys. mkw. znajdzie się kilkadziesiąt lokali handlowo-usługowych znanych i popularnych marek, z wejściami bezpośrednio z parkingu. W ramach inwestycji powstanie restauracja McDonald’s, obiekt DIY o powierzchni ok. 3 tys. mkw, supermarket sieci Lidl i stacja paliw. Na miejscu będzie dostępnych 550 miejsc parkingowych.

– Niezmiernie cieszymy się z faktu, że znana marka jaką jest McDonald’s, powstanie obok Atut Myszków. Obiekt ma ogromny potencjał handlowy, a doskonała lokalizacja, tuż przy kluczowych dla regionu drogach, jest ważnym aspektem dla naszych partnerów biznesowych. Dokładamy wszelkich starań, aby Atut Myszków, zapewnił mieszkańcom miasta i okolic dostęp do sklepów różnorodnych marek, których dotychczas brakowało w regionie. Nasz koncept zapewni możliwość codziennych zakupów w jednym miejscu, szybko i wygodnie, a restauracja McDonalds’s doskonale wpisuje się w format tej inwestycji – mówi Wojciech Cieślak, Prezes BOIG, spółki odpowiedzialnej za komercjalizację inwestycji.

Teren inwestycji obejmuje powierzchnię 6,4 ha. Obiekt będzie położony w centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania ul. Kazimierza Pułaskiego z ul. Jesionową, na terenie katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Atutem lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo obwodnicy zapewniającej sprawny dojazd z Częstochowy i Katowic oraz drogi wojewódzkiej nr 793, która łączy Myszków z miejscowością Żarki i ułatwia dojazd m.in. z Zawiercia czy Siewierza. Atut Myszków obejmie zasięgiem około 120 tys. osób – mieszkańców miasta oraz całego powiatu myszkowskiego.

Miasto Myszków znajduje się w północno-wschodniej części województwa śląskiego, liczy 35 tys. mieszkańców. Jego zaletą jest atrakcyjne położenie pod względem turystycznym – znajduje się na skraju Jury Krakowsko-Częstochowskiej, co sprawia, że jest doskonałą bazą wypadową zarówno dla turystów zmotoryzowanych, rowerzystów, jak i miłośników wycieczek pieszych.
Inwestorem obiektu jest spółka Atut Myszków sp. z o.o. Za jego komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.
Otwarcie planowane jest w 2023 r.

KG Group rozpoczyna budowę centrum handlowego Atut w Suchej Beskidzkiej

06/08/2021
dodany przez Admin Admin

KG Group rozpoczęło budowę centrum handlowego Atut w Suchej Beskidzkiej. W obiekcie o powierzchni około 5000 mkw. znajdą się takie sklepy, jak m.in. Lidl, Pepco i Media Expert.

Centrum handlowe Atut powstanie w samym centrum Suchej Beskidzkiej, przy ul. Mickiewicza, w miejscu zaniedbanych budynków po byłym browarze, roszarni, Zakładzie Przetwórstwa Owoców i Warzyw oraz Zakładzie Winiarskim.

Będzie to jednokondygnacyjny park handlowy o powierzchni około 5000 mkw. GLA, w którym znajdą się takie sklepy, jak m.in. Lidl, Media Expert i Pepco. – W naszej ocenie Sucha Beskidzka stanowi miasto o dużym potencjale, gdzie do tej pory sklepy Lidl Polska nie były jeszcze obecne. Zdecydowaliśmy się na otwarcie sklepu również z uwagi na bardzo dobrą lokalizację – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications w Lidl Polska.

KG Group do projektu centrum w Suchej Beskidzkiej podchodzi w szczególny sposób. – Zależy nam na tym, żeby centrum było z jednej strony atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców, a jednocześnie zachowywało pamięć o ważnej części historii miasta, jaką niewątpliwie był dawny browar. Dzięki bardzo dobrej współpracy z miastem i konserwator zabytków udało nam się wypracować projekt, który łączy w sobie nowoczesność z zachowaniem wyjątkowego charakteru miejsca – podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

5 tys. mkw. powierzchni w Atut Sucha Beskidzka
Projekt krakowskiego dewelopera zakłada między innymi odbudowę od strony ul. Mickiewicza charakterystycznej wieży dawnego browaru, która będzie kluczową częścią architektury nowego centrum. Wyeksponowane zostaną również elementy konstrukcji browarniczej, które obecnie znajdują się pod ziemią.
– Liczymy, że dzięki temu Atut nie będzie tylko kolejnym centrum handlowym w mieście, ale też obiektem, który dobrze wpiszę się w tradycję Suchej Beskidzkiej i będzie bardzo dobrze prezentował się w jej ścisłym centrum – zaznacza prezes KG Group.
– Z punktu widzenia gospodarza miasta cieszę się, że pojawił się konkretny inwestor i ten zaniedbany dotąd obszar przy głównej ulicy miasta ma nową szansę rozwoju i przestanie szpecić. Znam wstępny projekt i akceptuje go ponieważ znikają stare, zniszczone budowle zlokalizowane obecnie niemal na chodniku wzdłuż drogi, powstanie przestrzeń zagospodarowana w sposób nowoczesny i funkcjonalny – mówi Stanisław Lichosyt, Burmistrz Suchej Beskidzkiej. – Niezwykle ważnym jest dla nas mieszkańców Suchej Beskidzkiej to, że inwestor pamięta o przeszłości i zobowiązał się odbudować fragment historycznego obiektu eksponując jednocześnie na zewnątrz ciekawe elementy starych piwnic gdzie niegdyś produkowane było piwo, a następnie wino – dodaje Burmistrz Miasta.

Burmistrz Stanisław Lichosyt podkreśla, że Sucha Beskidzka jest miastem rozwijającym się w zrównoważony sposób, stanowiącym centrum administracyjne, oświatowe i gospodarcze regionu, jednocześnie mającym bardzo bogatą tradycję handlową.

– Nowa inwestycja nie tylko zmieni krajobraz tej części miasta, ale również wzbogaci ofertę dla konsumentów z powiatu suskiego i całego regionu. Dla mnie, jako pragmatyka mocno stąpającego po ziemi ważne są też każde środki, które będą wpływać do budżetu miasta w formie podatków po oddaniu galerii handlowej do użytku – zaznacza Stanisław Lichosyt.

Galeria Tarnobrzeg z pozwoleniem na budowę

04/08/2021
dodany przez Admin Admin

Konsorcjum spółek Master Development Poland i PKB Inwest Budowa otrzymało ostateczne pozwolenie na budowę Galerii Tarnobrzeg. Będzie to pierwsze nowoczesne centrum handlowo – rozrywkowe w Tarnobrzegu i okolicy.

Nowoczesny obiekt powstanie w ścisłym centrum miasta przy ul. Sikorskiego i Dominikańskiej. Na powierzchni 16 tys. mkw. GLA zaplanowano około 60 lokali handlowych i usługowych. Wśród najemców znajdą się liczne sklepy z markami modowymi (oferujące odzież zarówno dla kobiet, mężczyzn, dzieci, jak i odzież sportową oraz różnego rodzaju akcesoria sportowe). Nie zabraknie także sklepów z branży beauty, lokali oferujących nietuzinkową biżuterię, a także akcesoria do wyposażenia wnętrz. Obowiązkowym uzupełnieniem oferty będzie duży supermarket spożywczy oraz sklepy dyskontowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Na ofertę rozrywkową złożą się liczne kawiarnie i restauracje oraz wielosalowe kino na poziomie +2. Do dyspozycji klientów będzie także wygodny i przestronny parking podziemny, który pomieści ponad 300 samochodów. Oczywiście inwestorzy zadbali o to, aby budynek centrum spełniał najnowocześniejsze standardy technologiczne oraz najwyższe wymogi ekologiczne.

– Galeria Tarnobrzeg to długo oczekiwany projekt zarówno przez nas, jak i przez mieszkańców regionu. W samym powiecie tarnobrzeskim zamieszkuje około 100 000 osób, a w strefie bezpośredniego oddziaływania centrum ponad 130 000 osób, które już za około 2 lata będą mogły robić zakupy w naszym centrum. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w mieście, pojawi się w nim wiele dotychczas nieobecnych tutaj marek, a także pierwsze w promieniu 40 km nowoczesne kino. Tym bardziej cieszymy się, że możemy rozpocząć budowę i już wkrótce zaprosić wszystkich do Galerii Tarnobrzeg – mówi Leszek Dąbrowski, prezes Master Development Poland, współinwestora Galerii Tarnobrzeg.

Lokalizacja Galerii Tarnobrzeg
W bliskim sąsiedztwie centrum handlowego znajdują się liczne osiedla mieszkaniowe, a także instytucje publiczne takie jak Urząd Miejski, Sąd Rejonowy czy szkoły. Dzięki położeniu przy głównej arterii komunikacyjnej Tarnobrzega – drogi wojewódzkiej nr 723 (ulica Sikorskiego) – wygodny dojazd do galerii będą mieli zapewniony także klienci z okolicznych miejscowości.

– Dzięki doskonałemu położeniu, a także odpowiedniemu doborowi najemców lokali handlowych i usługowych Galeria Tarnobrzeg stanie się nie tylko najwygodniejszą w regionie destynacją zakupową, ale także wyjątkowym miejscem do spędzania wolnego czasu z rodziną i znajomymi. Jestem przekonana, że obiekt będzie się cieszył bardzo dużą popularnością zarówno wśród najemców, jak i klientów – podkreśla Izabela Polak – Chmielewski, Leasing Manager BOIG.
Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest The Blue Ocean Investment Group.
Master Development Poland (MDP) i PKB Inwest Budowa (PKB) to spółki, które od prawie 20 lat aktywnie działają na rynku nieruchomości komercyjnych. MDP w trakcie swojej działalności uczestniczyło w kilkudziesięciu akwizycjach obiektów handlowych na rzecz podmiotów zagranicznych i krajowych (m.in. jednego z największych w Europie funduszy nieruchomościowych Europa Capital). PKB jako deweloper budujący zrealizowało szereg obiektów handlowych, zarówno wolnostojących sklepów wielkopowierzchniowych pod markami Kaufland i Obi, jak też kilkanaście parków handlowych. Obecnie MDP i PKB prowadzą procesy realizacji 2 galerii handlowych oraz kilkunastu parków handlowych o łącznej powierzchni około 100 tys. mkw. GLA.

KG Group rośnie w siłę – 7 kolejnych Atutów w przygotowaniu

17/05/2021
dodany przez Admin Admin

Krakowski deweloper KG Group dynamicznie rozwija sieć parków handlowych Atut. Obecnie w przygotowaniu znajduje się sześć nowych obiektów, a jeden jest już budowany.

Tempo rozwoju jest, jak podkreśla inwestor, proporcjonalne do popularności, jaką zyskuje w Polsce ta forma handlu. Cieszy się ona nie tylko powodzeniem wśród klientów, ale także coraz większym uznaniem najemców, którzy widzą korzyści w wynajmie powierzchni w małych formatach handlowych.

KG Group realizuje plany dotyczące uruchomienia kolejnych Atutów. Sześć obiektów powstanie w Małopolsce, a jeden – w podwarszawskich Dawidach Bankowych, gdzie w pobliżu parku handlowego deweloper planuje również budowę osiedla mieszkaniowego Sfera.

Skala i dynamika rozwoju tej koncepcji handlu wynika z jej popularności zarówno wśród klientów, którzy doceniają możliwość komfortowego i bezpiecznego dokonywania codziennych zakupów, jak i wśród najemców, dla których liczy się ponadczasowość i odporność na kryzys związany z pandemią.– Zmieniające się preferencje klientów połączone ze wzrastającym tempem życia kreują nowe strategie rozwoju formatów handlowych. Kierujemy swoją uwagę w stronę centrów handlowych dopasowanych do współczesności. Idea convenience shopping center oparta jest na wygodzie i bieżącej dostępności codziennych zakupów. Zwracamy szczególną uwagę na dobór najemców, tak aby zapewnić klientom kompleksową ofertę z branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, modowej i usługowej. To idealna propozycja obiektu handlowego dla obszarów miejskich i podmiejskich z gęstym zaludnieniem – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group.Szersze portfolio projektów KG Group

Do portfolio KG Group dołączą między innymi:Atut Ruczaj 2 – centrum już w budowie (około 25 tys. mkw. GLA, 20 lokali, 500 miejsc parkingowych) – obiekt w krakowskiej dzielnicy Dębniki, jednej z najdynamiczniej rozwijających się części miasta, który uzupełni ofertę funkcjonującego od 2019 r. Atutu Ruczaj (gdzie znajduje się już 13 sklepów, m.in. Lidl, Pepco, Kik, TEDi, Rossmann, Buczek, Jysk i Komfort).Atut Sucha Beskidzka (około 5,2 tys. mkw. GLA, 2 budynki, 9 lokali, 100 miejsc parkingowych) – jednopoziomowe centrum handlowe, które powstanie w samym centrum Suchej Beskidzkiej.

Atut Dawidy Bankowe (około 6 tys. mkw. GLA, 12 lokali, 200 miejsc parkingowych) – jednokondygnacyjne centrum handlowe, w którym znajdzie się ponad 10 lokali handlowo-usługowych o atrakcyjnej i zróżnicowanej ofercie oraz duży operator spożywczy. Centrum powstanie w Dawidach Bankowych, sąsiadujących z warszawską dzielnicą Ursynów, i będzie atrakcyjnym punktem zakupowym dla mieszkańców kilkunastu miejscowości położonych na południe od Warszawy.

Atut Kraków (dwa retail parki, łącznie około 23 tys. mkw. GLA, 30 lokali, 2 tys. miejsc parkingowych) – parki handlowe powstające przy ul. Nowohuckiej w Krakowie. Koncepcja zakłada sklepy z wyposażeniem wnętrz, bogatą ofertę spożywczą, popularne sieci dyskontowe i klub fitness.

Atut Wieliczka (18 tys. mkw. GLA, 30 lokali, 300 miejsc parkingowych) – połączenie parku handlowego (z układem wejść bezpośrednio z parkingu) z galerią handlową. W sumie znajdzie się tu około 30 lokali handlowo-usługowych Wśród najemców pojawią się duży operator spożywczy, znane marki modowe, popularne sieci dyskontowe, drogeria, księgarnia oraz sklepy z elektroniką i wyposażeniem wnętrz. W centrum Atut Wieliczka powstaną też: specjalna strefa kawiarniano-restauracyjna, miejsce zabaw dla dzieci i nowoczesne centrum fitness o powierzchni ponad 2 tys. mkw.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektów jest BOIG Property Consulting.

KG Group otworzyło centrum Atut Bielany w Krakowie

25/02/2021
dodany przez Admin Admin

KG Group otworzyło 25 lutego br. centrum handlowe Atut Bielany przy ul. Księcia Józefa w Krakowie. Jest to już siódmy obiekt handlowy krakowskiego dewelopera.

Centrum Atut Bielany to jednokondygnacyjnym obiekt o powierzchni 5,2 tysięcy mkw. GLA. Znajduje się w nim dziewięć sklepów i lokali usługowych. W czwartek (25.02) swoje sklepy otworzyły już Biedronka, Pepco, KiK, Rossmann i piekarnio-cukiernia Buczek. Od 4 marca klienci będą mogli robić zakupy również w Action i Media Ekspert. Wkrótce do grona najemców dołączą natomiast Diagnostyka oraz apteka.

Centrum Atut powstał przy ul. Księcia Józefa w Krakowie i jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w tej części miasta, skierowanym między innymi do mieszkańców takich rejonów, jak: Wola Justowska, Piekary, Bielany, Salwator, Przegorzały, Dębniki czy Liszki.

– Naszym celem było stworzenie miejsca, w które będzie komfortowym punktem zakupowym dla mieszkańców tych części miasta. Myślę, że udało nam się stworzyć atrakcyjną ofertę, która sprosta oczekiwaniom przyszłych klientów – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

Portfolio KG Group

Atut Bielany jest już siódmym obiektem handlowym KG Group. Deweloper jest już właścicielem trzech centrów w Krakowie (Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Grażyny) oraz Atutów w Węgrzcach, Bełchatowie i Pruszkowie.

Krakowski inwestor planuje już kolejne inwestycje. Nowe obiekty sieci Atut powstaną m.in. w Krakowie i Suchej Beskidzkiej. W realizacji jest również obiekt w województwie mazowieckim.

– Wszystkie nasze centra budujemy w podobnych miejscach – gęsto zaludnionych, z dużym ruchem samochodowym, dobrym dojazdem i w których istnieje zapotrzebowanie na tego typu obiekt – zaznacza prezes KG Group.