31/05/2022
dodany przez Karolina Kauwezak

Na terenie Retail Park Atut Myszków, którego budowa rozpocznie się w II kwartale tego roku, powstanie restauracja McDonald’s. Znana sieć uzyskała pozwolenie na budowę. Obiekt handlowy przywita pierwszych klientów w 2023 roku.

Atut Myszków to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście, które będzie miejscem szybkich i wygodnych codziennych zakupów. Na powierzchni 11 tys. mkw. znajdzie się kilkadziesiąt lokali handlowo-usługowych znanych i popularnych marek, z wejściami bezpośrednio z parkingu. W ramach inwestycji powstanie restauracja McDonald’s, obiekt DIY o powierzchni ok. 3 tys. mkw, supermarket sieci Lidl i stacja paliw. Na miejscu będzie dostępnych 550 miejsc parkingowych.

– Niezmiernie cieszymy się z faktu, że znana marka jaką jest McDonald’s, powstanie obok Atut Myszków. Obiekt ma ogromny potencjał handlowy, a doskonała lokalizacja, tuż przy kluczowych dla regionu drogach, jest ważnym aspektem dla naszych partnerów biznesowych. Dokładamy wszelkich starań, aby Atut Myszków, zapewnił mieszkańcom miasta i okolic dostęp do sklepów różnorodnych marek, których dotychczas brakowało w regionie. Nasz koncept zapewni możliwość codziennych zakupów w jednym miejscu, szybko i wygodnie, a restauracja McDonalds’s doskonale wpisuje się w format tej inwestycji – mówi Wojciech Cieślak, Prezes BOIG, spółki odpowiedzialnej za komercjalizację inwestycji.

Teren inwestycji obejmuje powierzchnię 6,4 ha. Obiekt będzie położony w centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania ul. Kazimierza Pułaskiego z ul. Jesionową, na terenie katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Atutem lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo obwodnicy zapewniającej sprawny dojazd z Częstochowy i Katowic oraz drogi wojewódzkiej nr 793, która łączy Myszków z miejscowością Żarki i ułatwia dojazd m.in. z Zawiercia czy Siewierza. Atut Myszków obejmie zasięgiem około 120 tys. osób – mieszkańców miasta oraz całego powiatu myszkowskiego.

Miasto Myszków znajduje się w północno-wschodniej części województwa śląskiego, liczy 35 tys. mieszkańców. Jego zaletą jest atrakcyjne położenie pod względem turystycznym – znajduje się na skraju Jury Krakowsko-Częstochowskiej, co sprawia, że jest doskonałą bazą wypadową zarówno dla turystów zmotoryzowanych, rowerzystów, jak i miłośników wycieczek pieszych.
Inwestorem obiektu jest spółka Atut Myszków sp. z o.o. Za jego komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.
Otwarcie planowane jest w 2023 r.