17/05/2021
dodany przez Admin Admin

Krakowski deweloper KG Group dynamicznie rozwija sieć parków handlowych Atut. Obecnie w przygotowaniu znajduje się sześć nowych obiektów, a jeden jest już budowany.

Tempo rozwoju jest, jak podkreśla inwestor, proporcjonalne do popularności, jaką zyskuje w Polsce ta forma handlu. Cieszy się ona nie tylko powodzeniem wśród klientów, ale także coraz większym uznaniem najemców, którzy widzą korzyści w wynajmie powierzchni w małych formatach handlowych.

KG Group realizuje plany dotyczące uruchomienia kolejnych Atutów. Sześć obiektów powstanie w Małopolsce, a jeden – w podwarszawskich Dawidach Bankowych, gdzie w pobliżu parku handlowego deweloper planuje również budowę osiedla mieszkaniowego Sfera.

Skala i dynamika rozwoju tej koncepcji handlu wynika z jej popularności zarówno wśród klientów, którzy doceniają możliwość komfortowego i bezpiecznego dokonywania codziennych zakupów, jak i wśród najemców, dla których liczy się ponadczasowość i odporność na kryzys związany z pandemią.– Zmieniające się preferencje klientów połączone ze wzrastającym tempem życia kreują nowe strategie rozwoju formatów handlowych. Kierujemy swoją uwagę w stronę centrów handlowych dopasowanych do współczesności. Idea convenience shopping center oparta jest na wygodzie i bieżącej dostępności codziennych zakupów. Zwracamy szczególną uwagę na dobór najemców, tak aby zapewnić klientom kompleksową ofertę z branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, modowej i usługowej. To idealna propozycja obiektu handlowego dla obszarów miejskich i podmiejskich z gęstym zaludnieniem – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes KG Group.Szersze portfolio projektów KG Group

Do portfolio KG Group dołączą między innymi:Atut Ruczaj 2 – centrum już w budowie (około 25 tys. mkw. GLA, 20 lokali, 500 miejsc parkingowych) – obiekt w krakowskiej dzielnicy Dębniki, jednej z najdynamiczniej rozwijających się części miasta, który uzupełni ofertę funkcjonującego od 2019 r. Atutu Ruczaj (gdzie znajduje się już 13 sklepów, m.in. Lidl, Pepco, Kik, TEDi, Rossmann, Buczek, Jysk i Komfort).Atut Sucha Beskidzka (około 5,2 tys. mkw. GLA, 2 budynki, 9 lokali, 100 miejsc parkingowych) – jednopoziomowe centrum handlowe, które powstanie w samym centrum Suchej Beskidzkiej.

Atut Dawidy Bankowe (około 6 tys. mkw. GLA, 12 lokali, 200 miejsc parkingowych) – jednokondygnacyjne centrum handlowe, w którym znajdzie się ponad 10 lokali handlowo-usługowych o atrakcyjnej i zróżnicowanej ofercie oraz duży operator spożywczy. Centrum powstanie w Dawidach Bankowych, sąsiadujących z warszawską dzielnicą Ursynów, i będzie atrakcyjnym punktem zakupowym dla mieszkańców kilkunastu miejscowości położonych na południe od Warszawy.

Atut Kraków (dwa retail parki, łącznie około 23 tys. mkw. GLA, 30 lokali, 2 tys. miejsc parkingowych) – parki handlowe powstające przy ul. Nowohuckiej w Krakowie. Koncepcja zakłada sklepy z wyposażeniem wnętrz, bogatą ofertę spożywczą, popularne sieci dyskontowe i klub fitness.

Atut Wieliczka (18 tys. mkw. GLA, 30 lokali, 300 miejsc parkingowych) – połączenie parku handlowego (z układem wejść bezpośrednio z parkingu) z galerią handlową. W sumie znajdzie się tu około 30 lokali handlowo-usługowych Wśród najemców pojawią się duży operator spożywczy, znane marki modowe, popularne sieci dyskontowe, drogeria, księgarnia oraz sklepy z elektroniką i wyposażeniem wnętrz. W centrum Atut Wieliczka powstaną też: specjalna strefa kawiarniano-restauracyjna, miejsce zabaw dla dzieci i nowoczesne centrum fitness o powierzchni ponad 2 tys. mkw.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektów jest BOIG Property Consulting.